Kavak yelleri dizisi edepsizliği..!

Protesto veya boykot etmek istediğiniz her şey.
Kullanıcı avatarı
ezelinur
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye

Kavak yelleri dizisi edepsizliği..!

Mesajgönderen ezelinur » Pzr Eyl 23, 2007 4:58 pm

Binaya girmeye çalışan grup, polis engeline takıldı. Yaklaşık 2 saat süren eylemin ardından Kanal D Ana Haber Bülteni'nde özür dilenmesi sözünü alan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Kanal D'de yayınlanan "Kavak Yelleri" isimli dizide bir köpeğe "Hüseyin" ismininin takılmasını protesto eden yaklaşık 200 kişilik Caferi grup, saat 20.00 sıralarında Doğan Medya Center binasında bulunan Dünya Gazetesi'nin arkasında toplandı.
Kanal D'de yayınlanan Kavak Yelleri adlı dizide bir köpeğe "Hüseyin" isminin takılmasını protesto eden yaklaşık 500 Caferi, Doğan Medya Center binası önünde eylem yaptı.
Burada slogan atan grup, hızını alamayarak Doğan Medya Center'ın ana giriş kapısına doğru koştu. Grup üyeleri binadan içeriye girmeye çalıştı; ancak kapının önünde bekleyen polis ekipleri grubun binaya girişini engelledi. Tam bu sırada grup ile polis arasında arbede yaşanırken, eylemcilere biber gazı sıkan polis Caferileri sakinleştirmeye çalıştı.

Doğan Medya Center'ın önünde bekleyen grupun sayısı, kadınların ve çocukların da gelmesiyle yaklaşık 500 kişiye ulaştı. "Ali bizim canımız feda olsun kanımız", "İslam'a uzanan eller kırılsın", "Muhammed'e uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar atan grup, Hz. Ali'nin resminin bulunduğu pankart ve Türk bayrakları taşıdılar.

Zaman zaman grup ile polis arasında arbede yaşanırken, Caferiler sık sık tekbir getirdi. Grup liderleri grubu sık sık sakin olmaya davet etti.

Bu sırada grup arasından seçilen 5 kişi, Kanal D'nin yöneticileriyle görüştü. Yapılan görüşmenin ardından açıklama yapan Halkalı Zeynebiye Camii İmamı Hamit Turhan, Kanal D Genel Yayın Yönetmeni İrfan Şahin'in inançlara saygılı olduğunu söylediğini ve bu olaydan dolayı üzgün olduğunu belirttiğini kaydetti. Şahin'in cumartesi günü yayınlanacak olan Kanal D Ana Haber Bülteni'nde bu konuyla ilgili özür dileneceği sözünü verdiğini ifade eden Turhan, "Biz kesinlikle ortamı germeyeceğiz; ama yapılanlara da sessiz kalmayacağız. Umut ederim Şahin sözünü yerine getirir." açıklamasında bulundu.

İnsanların isimlerinin -özellikle kutsal kişilerin adlarının- hayvanlara isim olarak takılamayacağını anlatan Turhan, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı bu konuyla ciddiyetle eğilmeye davet etti.

Grup yapılan açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
кєνѕєя.σяg єη güzєℓ ηι¢кℓι üує :)
Kullanıcı avatarı
Aksaa
Usta Üye
Usta Üye

Mesajgönderen Aksaa » Çrş Eyl 26, 2007 9:44 pm

selamün aleyküm

Bilgilendirdiğin için teşekkürler kardeşim...
Edepsizlik diz boyu Sen bilirsin ve cezalandırırsın Rabbim... :cry:
Bir inilti duydum sandım ki ezan, sesime ses veren karlı dağlarmış!... :(
Kullanıcı avatarı
mehmetakif
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen mehmetakif » Prş Eyl 27, 2007 5:17 pm

ben bu konuyu görüp sırf cevap yazabilmek için üye olmuştum dün akşam .. dediğim şey peygamber dudaklarının sürüldüğü yanakların sahibi Hz.Hüseyine bu saygısızlık yapılamaz . caferi olmak gerekmiyor hüseyini sevmek için dedim

ve yazımı silmişsiniz size hakkımı helal etmiyorum ramazan günü böyle bir saygısızlık beklemezdim .

ayrıca üyeliğimin silinmesini istiyorum .

pes Allaha havale ettim sizleri
Kullanıcı avatarı
candost
Aktif Üye
Aktif Üye
İletişim:

Mesajgönderen candost » Prş Eyl 27, 2007 9:10 pm

fazla birşey söylemeyecem.sadece şunu diyecem.müslümanlar çok sessiz kalıyor bu olaylara.malesef hep koyun gibi olayları seyrediyoruz.bu olayın olduğu ilk gün ve hatta günlerde hiçkimseden ses çıkmadı bir grup müslüman dışında.biz onları kınayacağımıza kendi eleştirimizi yapalım.önce
Kullanıcı avatarı
eslemnur
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesajgönderen eslemnur » Cum Eyl 28, 2007 3:00 am

Olayları artık o kadar hafife almaya başladılar ki. Yorum çok ama onlar bu kadar çirkinliğe hala devam edecekler mi bilmiyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
SAREALLAH
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen SAREALLAH » Pzt Eki 08, 2007 2:33 pm

SELAM ALEYKUM.HUSEYN DOSTU OLMAK KLAY DEILDIR.HERKES EVLERINDE YADA ARKADASLARIYLA GEZERKEN CAFERI DOSTLARIMIZ ISLERINI GUCLERINI BIRAKMIS PEYGAMBER EFENDIMIZIN TORUNUNA SAHIP CIKIYOR.PEKI BUNLARI BIZ NEDEN YAPMIYORUZ.BUNU KENDIMIZE BI SORALIM.
HALBUKI BUNU YAPANDA KENDI MILLETIMIZ
Kullanıcı avatarı
ebubeddavi
Yeni Üye
Yeni Üye

XXX

Mesajgönderen ebubeddavi » Pzr Eki 28, 2007 10:16 am

90 SENE EVVEL YENİLMİŞİZ VE BU ÜLKDE YOK SAYILMIŞIZ...ŞİMDİ ŞİMDİ YAVAŞ YAVAŞ DOĞRULUP AYAKLANIYORUZ AMA KARŞIMIZA TANKLAR VE TOPLAR ÇIKIYOR HERNEDEN İSE...MÜSLÜMAN EVLADI ERKEĞİ KIZI OKUSUN VE DEVLETİN İÇİNE GİRSİN , ÇÜNKÜ DEVLETİN İÇİNDEKİ KADROLARDA MÜSLÜMAN YOOOKKK.
Kullanıcı avatarı
bilgekayra
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen bilgekayra » Çrş Eyl 10, 2008 4:44 pm

selamün aleyküm
allah razı olsun senden kardeşim bilgilendirdiğin için rabbim çok büyük çok............
Kullanıcı avatarı
gultekon
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesajgönderen gultekon » Prş Eyl 11, 2008 7:27 pm

bu iğrençliği hepberaber kınıyoruz...

KABUS

zamanın tık_tıkları,
güder yaratıkları.
kan sızan pençesinde
beynimin yırtıkları.
hayal, dalgaç ki arar,