Pkk'dan Yeni Oyun...

Türkiye ve dünyadan güncel haberleri ekleyeceğiniz ve takip edeceğiniz forum köşesi!
tuarek
Fanatik Üye
Fanatik Üye
Mesajlar: 950
Kayıt: Çrş May 02, 2007 1:00 am

Pkk'dan Yeni Oyun...

Mesajgönderen tuarek » Sal Haz 19, 2007 1:58 pm

PKK’dan yeni numaraMehmetçik’in sınırötesi operasyonundan çekinen terör örgütü PKK, Batıdaki terör yanlısı gazeteler vasıtasıyla ‘Kandil Dağını boşalttığı’ haberini yaymaya çalışıyor.

İngiliz Guardian gazetesinin muhabiri Michael Howard, Kandil Dağı’na çıkarak PKK’lılarla görüştü. Örgüt yöneticilerinden Cemil Bayık, Türk ordusunun Kuzey Irak’a girmesi halinde bunun “siyasi ve askeri bir felaket” olacağını savundu. Bayık, PKK’nın ilan ettiği “ateşkesin” yeni olmadığını da söyledi.

Murat Karayılan ile birlikte Türkiye’nin “arananlar” listesinin başında bulunan terör örgütü yöneticisi Cemil Bayık, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı siyasetin dışına çıkarmak ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimini istikrarsızlaştırmak için tehlikeli bir oyun oynadığını” iddia etti.

Orgeneral Büyükanıt’ın ilk olarak Bölgesel Kürt Yönetimini ezmek, ardından Kerkük referandumunu engellemek istediğini savunan Bayık, PKK’nın ise Orgeneral Büyükanıt’ın öncelikleri arasında ancak üçüncü sırada olduğu iddia etti.

Ateşkes yürürlükteymiş
PKK’nın geçen hafta ateşkes ilan ettiği yönündeki haberleri de yalanlayan terör örgütü yöneticisi, “geçen yıl ilan edilen tek taraflı ateşkesin hala yürürlükte olduğunu” öne sürdü.

Guardian gazetesi ise PKK’nın AB, ABD ve Türkiye tarafından terör örgütü olarak kabul edildiğini hatırlatarak PKK’nın Irak toprakları içinde 2 ila 3 bin kadar eğitimli ancak hafif silahlara sahip üyesinin bulunduğunun düşünüldüğü yazdı.

Kısa bir süre öncesine kadar PKK’nın ana kamplarının Kandil Dağı’nda bulunduğu ifade edilen haberde, PKK kaynaklarına göre şimdi bu kampların çoğunun boşaldığı, hareket halindeki teröristlerin ise aynı yerde bir geceden fazla kalmadığı vurgulandı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt için “şahin general” ifadesi kullanılan haberde, geçen birkaç hafta içinde Türk ordusunun, Irak topraklarındaki şüpheli noktaları top ateşine tuttuğu ve Irak’a küçük boyutta birkaç giriş yaptığı ifade edildi.

кєνѕєя.σяg.єη ƒαηαтιк üує
Kullanıcı avatarı
Seriyye
Fanatik Üye
Fanatik Üye
Mesajlar: 1090
Kayıt: Çrş Oca 31, 2007 1:00 am

Mesajgönderen Seriyye » Sal Haz 19, 2007 2:50 pm

ALPERENLER ŞEHADETİ SESLENİRKEN ÇAGRINA
İBRAHİMİN DEDİKLERİ NİŞAN OLSUN BAGRINA
MEHMETÇİKLER ŞEHİT DÜŞTÜ BU VATANIN UGRUNA
VATAN MI İSTEDİNİZ LAN BEŞİKTEKİ BEBEKTEN
BU HESAP SORULACAK APO DENEN KÖPEKTEN

Resim

Keser döner, sap döner
Bir gün gelir
Hesap Döner

kardeşim onların oyunu varsa bizde bu vatanı ölesiye seven bir yürek var..3-5 çakala bırakmayız bu vatanı..

sorulur yakında bu hesap hepsinden..
кєνѕєя σяg. αвιѕι

Suskunluğum Asaletimdendir,Her Lafa Verecek Cevabım Var,
Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM Mı Diye!
Kullanıcı avatarı
meyra
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye
Mesajlar: 456
Kayıt: Cmt Nis 07, 2007 1:00 am

Mesajgönderen meyra » Sal Haz 19, 2007 4:03 pm

Bugün dünyada yaşanan çatışmaların temelinde ülkelerin birbirlerini siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik, askeri ve psikolojik yönden etkileme arayışları yatmaktadır. Türkiye'nin jeopolitik konumu gelişmekte olan sosyo-ekonomik yapısı ve askeri gücü nedeniyle ülkemiz daima dış odakların hedefi durumunda bulunmaktadır. Devletimiz, tarihi boyunca; güçlenmesinin önlenmesi, bölünüp parçalanması ve gelişen yeni dünyada güçlü Türkiye'nin yer almaması için şekil ve mahiyet değiştiren çok yönlü tehdide maruz kalmaktadır. Bu sinsi faaliyetlerden bir tanesi de artık Türkiye Cumhuriyetinin çok yakından tanıdığı Bölücülük-Kürtçülük faaliyetleridir. Terör örgütü PKK'nın, yapı itibariyle incelendiğinde en yüksek organının kongre olduğu görülecektir. Buna rağmen bütün kanlı eylemlerin gerçekleştirilmesi kararının örgüt başı Abdullah Öcalan tarafından tek başına alınıp, örgüte uygulattırdığı bilinmektedir.
Resim
Resim
ALLAH belalarını versin Rabbim "Kahhar" ismiyle kahreylesin onları ama nafile ne yaparlarsa yapsınlar. " BU VATAN BÖLÜNEMEZ.!!"
кєνѕєя.σяg.єη şιяιη üуєѕι :)

Resim
Kullanıcı avatarı
ebubeddavi
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 31
Kayıt: Cmt May 12, 2007 1:00 am

huuu

Mesajgönderen ebubeddavi » Sal Tem 31, 2007 3:19 pm

siz hala askerlerimizi 4 kıçıkırık pkk lının mı şehit ettiğini sanıyorsunuz???derin çetelerin ne olduğunu biliyormusunuz?? hiç düşündünüz mü??? polisin 4 orduya bedel olduğunu biliyormusunuz ?? ama zavallı polis bunca tehlikeye ve sıkıntılara rağmen yaptığı üstün hizmetlere rağmen bu millet hala bunun farkında olmadığınıda bili,yormusunuz??? asker kışlaya girse terörün biteceğini ve polisin zaferle ve alnının akıyla terörü bitireceğni ve bu mücadeleden çıkacağını amma birilerinin bundan rahatsız olacağını biliyormusunuz evet polisten değil suçlu uçan kuş bile kaçamaz ve kaçamıyor....ama türk adaletine teslim edilen suçlular yargıdan sonra halkın arasında....bir suçluyu polis 20 defa yakalayıp hakimin klarşısu-ına getirirse o polis vazife yapamaz...yargıtay,danıştay hakim ve savcıların elinde herşey ve onlarada hiç kimse karışamaz isterse karışsın bakın başına neler neler gelir başbakanın bile işine son verir bu türk yargısı..bakın 330 reyle sezer c.başkanı oldu ama Abdullah Gül 357 rey almasına rağmen c.başkanı olamadı niye türk yargısı olmaz diyor niye?? müslüman abdullah gül olmaz ama manukya olabilir heyyyy be memlekete bakın hizya gelin..dtp li birisi c.başkanlığına aday olsa ona evet derler ve demokrasi kazandı derler işte devletimizin hali melali ALLAH AK PARTİ MÜSLÜMANLARI KORUSUN VE KAYIRSIN amin.

“Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir