Sınavlarda başörtüsü serbest olacak

Türkiye ve dünyadan güncel haberleri ekleyeceğiniz ve takip edeceğiniz forum köşesi!
Kullanıcı avatarı
AHMET015
Aktif Üye
Aktif Üye

Sınavlarda başörtüsü serbest olacak

Mesajgönderen AHMET015 » Prş Haz 08, 2006 4:17 pm

Milli Eğitim Bakanlığı, Merkezi Sistem Sınav Yönergesi´nde değişikliğe gidiyor. Kız öğrencilerin merkezi sistemle yapılan sınavlara "başı açık" olarak katılma koşulu taslaktan çıkarıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kız öğrencilerin merkezi sistemle yapılan sınavlara "başı açık" olarak katılma koşulunu kaldırmaya hazırlanıyor. Bakanlık, Merkezi Sistem Sınav Yönergesi'ni yeniden düzenlemek için harekete geçti. Bakanlıkta hazırlanan taslakta adayların, "Temiz, düzenli ve aşırılığa kaçmayan kıyafetle sınava girmeleri" istenirken, "baş açık" ifadesi çıkarıldı. MEB, Şubat 2002 tarihli Tebliğler Dergisi'nde yayımlanan Merkezi Sistem Sınav Yönergesi'nde değişikliğe hazırlanıyor. Yeni yönerge taslağıyla yeniden esasları düzenlenecek sınavlar şöyle: Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Açıköğretim Okulları Sınavı Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı Resmi ve özel kuruluşlarla imzalanan protokollere göre yapılan seçme, yerleştirme, atama, görevde yükselme, unvan değişikliği ve benzeri merkezi sınavlar. Taslakta, mevcut düzenlemede bulunan "baş açık" ifadesine yer verilmemesi dikkat çekti. Mevcut yönergede, "Okul müdürü ve iki müdür yardımcısından oluşan bina sınav komisyonunun görevleri" sayılırken kullanılan, "Örgün ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören adayların merkezi sistem sınavlarına baş açık, temiz, düzenli ve aşırılığa kaçmayan bir kıyafetle girmelerini sağlamak" ifadesi, taslağa farklı yansıdı. Taslak metinde "baş açık" ifadesine yer verilmedi. Taslakta, sınav görevlilerinin ise mevzuata uygun kılık ve kıyafetle görevlerine gelmesi gerektiği belirtildi. 'Yeniden düzenlenebilir' "Baş açık" ifadesinin yönergeden çıkartılmasına rağmen öğrencilerin türbanla sınava giremeyeceğini belirten MEB yetkilileri, "Bu ifadenin olmamasıyla boşluk oluştuğu düşünülürse, bakanlık mevzuatı çerçevesinde yeni bir düzenleme yapılabilir" dedi. Yetkililer yeni düzenlemeye mevzuata bakıldıktan sonra karar verilebileceğini kaydetti
Kullanıcı avatarı
delta
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye
İletişim:

Mesajgönderen delta » Prş Haz 08, 2006 9:45 pm

güzel haber ins. gerceklesir.
Hicran olur gönül meskeni
Ne geleni var artik nede gideni
Bir tutam sevdam olsa
Yalandir ziyandir bana gözleri....
-
Delta Group 2000-2009

Resim
Kullanıcı avatarı
ikra_kubra
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesajgönderen ikra_kubra » Prş Haz 08, 2006 11:30 pm

inş ama pek umutlu değilim:(
Kullanıcı avatarı
sokermehmetali
Usta Üye
Usta Üye
İletişim:

Mesajgönderen sokermehmetali » Çrş Mar 07, 2007 10:27 am

İnşallah Allah bacılarımızın yar yardımcısı olsun
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YAGÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL...MEVLAM BİZİ NARIN-A ATIP TA YAKMA AMİN
Resim
Kullanıcı avatarı
zebercet
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen zebercet » Prş Mar 08, 2007 12:19 am

selamun aleyküm bu haber yeni bir habermi inş Allah çocuklarımızın yardımcısı olsun üniversite imtihanı içinde geçerlimi
Kullanıcı avatarı
sedanur
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen sedanur » Cum Mar 09, 2007 1:59 am

asparagas olmasın inş.gerçekleşir
Kullanıcı avatarı
balikci3435
Aktif Üye
Aktif Üye

haber güzel umutlandırmak hata..

Mesajgönderen balikci3435 » Sal May 15, 2007 10:02 am

bence sonuç itibariyle boşuna ümid veren bir yazı..iktidar olup da muktedir olamayanların böyle bir rahatlığı ve derdin devasını bulsa da uygulayacaklarını düşünmüyorum..bugüne kadar öyle sözler söylendi ki"başörtüsü"mağduru kardeşlerimizn her cümlede artık moralleri altüst oluyor.çünkü çeken onlar..bilen onlar..yaşayan onlar..hayırlısı kardeşlerim..
Gönül Dostlarım; İslam'ı öyle diri ve sağlam
yaşayalım ki,bizi fikren öldürmeye gelen bizde dirilsin...
Kullanıcı avatarı
bir_garip_yolcu
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye

Mesajgönderen bir_garip_yolcu » Sal May 15, 2007 4:17 pm

inşallah ama bende pek umutlu değilim :(
Kullanıcı avatarı
ebubeddavi
Yeni Üye
Yeni Üye

hu

Mesajgönderen ebubeddavi » Pzr May 20, 2007 9:55 pm