[b]Beşeri Anayasanın Saygı Duyduğu Din Demokrasi Dini

Bu forum bölümünde politika ve siyasete dair herşeyi tartışabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
BuRuC
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 42
Kayıt: Cmt Ağu 25, 2012 1:00 am
Konum: istanbul

[b]Beşeri Anayasanın Saygı Duyduğu Din Demokrasi Dini

Mesajgönderen BuRuC » Pzr Ağu 26, 2012 1:39 pm

(Demokrasinin bir din olarak vasıflandırılmasına şaşılmasın. Allah-u teala'nın kitabı, her uygulanan beşere ait anayasayı din olarak vasfetmiştir. Allah-u teala bu konuyla ilgili olarak şöyle buyurmuştur:

"İşte biz Yusuf için böyle bir plan hazırladık. (Aksi halde) kralın dinine göre kardeşini alıkoyamazdı." (Yusuf: 76)

Bu ayette belirtilen kralın dininden kasıt; koymuş olduğu kanunlar ve vermiş olduğu hükümlerdir. (Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve başka tefsirlerde böyle geçer)

Yahudilik, hristiyanlık, hinduizm, mecusilik nasıl bir dinse, demokrasi, sosyalizm, komünizm, laisizm (laiklik) ve bunlar gibi sistemler de birer dindir. Allah-u teala şöyle buyuruyor:

"Kim İslam'dan başka bir din kabul ederse o, ondan kabul edilmeyecektir. Ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır." (Al-i İmran: 85)


Beşer anayasasındaki din, Allah-u teala'nın dini değil demokrasi dinidir. Demokraside ise; hüküm verme yetkisi Allah-u teala'ya değil halka aittir. Oysa Allah-u teala şöyle buyuruyor:

"Bir şeyde ihtilaf ettiğinizde hüküm verecek olan Allah'tır." (Şura: 10)

"Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, rasule ve sizden olan emir sahiplerine itaat edin! Bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz, Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, (onun hükmünü) Allah'a ve rasulüne arzedin!" (Nisa: 59)

"Hüküm vermek Allah'a aittir. Kendisinden başkasına değil yalnız O'na ibadet etmenizi emretti. İşte dosdoğru din budur! Fakat insanların çoğu bilmez." (Yusuf: 40)

Bu ayetlere rağmen asrımızın yesağı (beşeri anayasa) ve onun kulları şöyle diyorlar:

"Hüküm halka aittir. Halk kanunların temel kaynağıdır."

Yani; halk bir meselede ne derse o geçerlidir ve uygulamaya konulur. Halk bir meseleye haram derse o mesele haram olur veya bir meseleye helal derse o helal olur.

Beşerin kokuşmuş anayasasının kanunları işte böyledir.

Beşer anayasasının dini; Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in, bütün insanların tabi olması için getirdiği ve ondan başkası kabul edilmeyecek olan İslam dini değil, demokrasidir.

Allah-u teala şöyle buyuruyor:

"Kim İslam'dan başka bir din kabul ederse o, ondan kabul edilmeyecektir ve o ahirette de hüsrana uğrayanlardan olacaktır." (Al-i İmran: 85)

Beşer anayasasının dini, demokrasi dinidir. Bu dinde, insanların çoğunluğunun heva ve hevesine göre hüküm verilir. Oysa bütün kainatın ve insanın Rabbi olan Allah-u teala şöyle buyurmaktadır:

"Ne kadar istersen iste, insanların çoğu iman etmezler." (Yusuf: 103)

"Fakat insanların çoğu bilmiyor." (Casiye: 26)

"Fakat insanların çoğu şükretmiyor." (Mümin: 61)

"Fakat insanların çoğu iman etmiyor." (Mümin: 59)

"Buna rağmen insanların çoğu nankörlükten vazgeçmedi." (Furkan: 50)

"Onların çoğu Allah'a ortak koşmadan iman etmezler." (Yusuf: 106)

"Onların çoğu haktan hoşnut değildir." (Müminun: 70)

"Oysa onların çoğu akletmezler." (Ankebut: 63)

"Eğer yeryüzündeki insanların çoğuna uyarsan, seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Zira onlar, zandan başka bir şeye uymuyorlar ve dolayısıyla sadece saçmalıyorlar." (En'am: 116)

Allah-u teala'nın insanların çoğu hakkındaki hükmü işte bu ayetlerde açıktır. Çünkü O, gerçek hüküm sahibi ve insanların yaratıcısıdır. Bu sebeble kullarının durumlarını çok iyi bilmektedir.

Allah-u teala şöyle buyuruyor:

"Yaratan, yarattığını bilmez mi? O, Latif'tir, Habir'dir." (Mülk: 14)

Allah-u teala nebisine, katından indirdiği hükümlerle insanlar arasında hükmetmesini emretmiş ve onu insanların heva, heves ve görüşlerine tabi olmaktan sakındırarak şöyle buyurmuştur:

"Aralarında Allah'ın indirdiğiyle hükmet! Onların hevalarına uyma! Allah'ın sana indirdiği şeylerden bazılarında seni fitneye düşürmelerinden sakın!" (Maide: 49)

Allah-u teala'nın bu ayetindeki "bazılarında" lafzına dikkat et! Allah-u teala bazı şeylerde bile kafirlerin hevalarına uymaktan rasulünü sakındırıyor. Fakat beşer anayasası; "hüküm halka aittir, halk kanunların temel kaynağıdır" diyor. Bundan daha çirkin ve daha alçak bir durum var mıdır?

Allah-u teala'ya ve O'nun şeriatine karşı çıkmaktan daha aşırı bir sapıklık var mıdır?

Allah-u teala'nın dinine ve şeriatine bundan daha büyük bir saldırı olabilir mi?

"Size ve Allah'tan başka taptıklarınıza yazıklar olsun! Artık akletmez misiniz?" (Enbiya: 67)

“Politika & Siyaset” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir