SöZ'ü HeCeLeYeN GeCe

Edebiyat ile ilgilenenlerin katkılarınızı bekleyen forum köşemiz.
Kullanıcı avatarı
mecazibirsevdabu
Usta Üye
Usta Üye
Mesajlar: 179
Kayıt: Cum May 18, 2007 1:00 am

SöZ'ü HeCeLeYeN GeCe

Mesajgönderen mecazibirsevdabu » Çrş Tem 04, 2007 10:56 am

Sessiz lisanların dünyası... göz göze gelişlerin, gözle söz edişlerin dünyası… kalbin kulağına giren, kalpte duyulan sözlerin arşıdır GECE.

Yalnızlığın zirvesinde YALNIZLARIN DOSTU’nun tüm yalnızlara gülüşü ve en gizli, en sessiz yakarışa en açık, en güçlü haykırıştır gece.

Dillerin sustuğu, kalplerin konuştuğu hecedir gece.

Yüreğin feryadına gözyaşı çiçeğiyle sevgilinin müjdeli dokunuşu, yokluğun ve yoksunluğun zenginleştirdiği gerçek varsıllığın adıdır gece.

En mahrem duyguların en açık ifadelerle sunulduğu örtüdür gece. Seslerin en açık ifadelerle sevgiliye ulaştığı, tüm duaları işitenin işiticiliğini kalbin kulağına haykırışıdır gece.

Kalpte aşk ateşinin yandığı, gözlerde kızgın pınarların kaynadığı, huzura kabul edilişin anıdır gece. İçindeki bir hecesi bin aya bedel gece.

Ve gece, kalbini Rahman’ın arşı yapan ve Rabbine o aynada bakan Resulün -as- sevgiliye yürüdüğü mekândır gece.

Ve fakrın o sevgilinin sevgisiyle zenginleştiğinin, yere göğe sığmayan ve yeri göğü kalbe dar edenin, o kalbe sığıştığının şahididir gece.

Yokluğa takılan varlığın sembolü, çoklukta birlik, yoklukta varlık şarkısıdır gece.

Aczin boyasıyla boyanan kara bir güldür o. Ve onda kâinat, yıldız tebessümleriyle gülümser, ay aydınlığıyla nura gark olur.

Yeşil semanın siyah gülü, fakri fahri(*) şarkısını besteleyen bülbüldür gece.

Ne mutlu gece yolculuğunda acz ve fakr bineğiyle O’nu kalbine misafir edebilenlere. O’na, “ALLAH’ım” diye hitap edebilenlere… ne mutlu.

“Edebiyat” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir