Sevgiliye..!

Edebiyat ile ilgilenenlerin katkılarınızı bekleyen forum köşemiz.
Kullanıcı avatarı
meyra
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye

Sevgiliye..!

Mesajgönderen meyra » Sal Haz 05, 2007 11:55 am

Biz kısık sesleriz minareleri

Sen ezansız bırakma Allah’ım
Onu arayan onu bulma yolunda çaba sarf eden civanmertler... Bu dünya belki
de onu bulma arifesinde seni izleyen, seni anlamaya çalışan divanelerle dolu. Bu yağmurun altında derinliğin seline kapılmamak ne mümkün... Bir dost arıyordun akşamın loş iklimlerinde, karanlığını karanlığındaki ışıkla aydınlatmaya çalışan ateş böcekleri bulmak ümidiyle... Hep dost dedin inledin, sesine ses verecek nalan sesler, göz pınarları yaş tutmayan sineler aradın. Bir gün onu ararken bulduğunu sandığın bir dost baktın ki senden evvel ona meftun, onu arzuluyor. Ona ulaşmak,ufkunu yakalamak için...

Yalancı bir şafakta hep doğacak güneşleri özledin. Acaba bir gün... Kim bilir belki de o gün gelmiştir.Sesine ses verecek,senin yalnızlığını kucaklayıp sinende eriyecek dostlar bir bir cenderene düşmeye başlamıştır, yoklukta varlığa ulaşmak için...

Kelebekler baharı düşler. Güneşin mızrakları aydınlık iklimlerden dağıtırken karanlığı bir sevgi yumağı gibi kedinin patikleri arasında etrafına mutluluk ve umut saçar. Sen böyle bir baharın müjdeci çiçeği oldun içimizde. Ona çıkmayan yolu, onu anlatmayan dili ben ne yapayım. Kapısı kilitli kalbimin anahtarı bu sevgi kıvılcımlarının açtığı menfezlerde gizli. Sen gökte ararken yerde bulduğum, sen örmüştün kelebek kozası ipek ağlarını yolum üstüne. Ben her şeyden habersiz bir uçurumun başında... Ben hiçbir ümidi olmayan divane gönül... Bu yok oluş
ların eşiğinde varlık yokluk arasında kısa ömürlü bir kelebek... Ya bir soğuk lodosla yokluğun pençesine ya da üns esintili dost iklimlerinin sımsıcak kucağında cennetlere...

“Geleceğe ümitle bakardım.” aldatmacasını hiç yaşayamadım ben.Ümitsizliğin acımasız çemberinde şuursuzca dolaşırken sen bana ümit oldun. Yılanların,
çıyanların, akreplerin tuzak kurduğu bu karanlık dünya meğer seninle cennet köşelerine, ravzalara dönüşüyormuş. Yalnızlığın verdiği acılar içerisinde sen hep tek başına idin. Seni gören kelebekler, uç uç böcekleri adeta ziyanı sömürmek için sıraya girmişti.Tırtıllar senin yapraklarınla semirip kelebek olup maveralara kucak açmayı, yağız atlar senin engin sinende dolanıp üveykini aramayı kendine görev saymıştı.

Sen hep :”Sevin ki sevilesiniz.” diyordun.Ve KUTLULAR KUTLUSU rehberliğinde insanlar için dilgir oldun. Ne de olsa onun ümmetindendin. Yağız atlı süvarini arayıp durdun nurlu ufuklarda, ufkun kaybolan çizgisinde var olmayı denedin. Akıttın ilmek ilmek ördüğün gözyaşlarını karanlık çöllerimize. Vahalar oluş
turdun zifiri karanlıktaki okyanuslarımızda. Bu okyanusları sen ağlamalarınla doldurdun. Yıldızlar imrendi senin parlaklığına ve artık ay, ışığını senden almaya başladı. O gülen yüzünle ağlamayı anlattın, hüznü ve bu hüzünle sevinmeyi...

“Sev” demişti bir kere Yunus, ağacımıza yabanıcılık içerisindeki benliğimize. Muhammedilik aşısını bize sen ve senin engin ikliminin ateşböcekleri aşıladı. Daha nice karanlıklara bu yıldız yıldız aydınlıkları ulaştırmak için saçtın eteğindeki gökkuşaklarını ülkenin, dünyanın dört bir yanına. Şimdi ümit mevsimidir.

Artık rıza incileri dermenin zamanıdır.
Hasadın mübarek olsun!

Ali Sağıroğlu
Saygılar... Selamun aleykum
En son meyra tarafından Pzt Haz 18, 2007 2:36 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
кєνѕєя.σяg.єη şιяιη üуєѕι :)

Resim
tuarek
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesajgönderen tuarek » Sal Haz 05, 2007 12:39 pm

Sen hep :”Sevin ki sevilesiniz.” diyordun.Ve KUTLULAR KUTLUSU rehberliğinde insanlar için dilgir oldun. Ne de olsa onun ümmetindendin. Yağız atlı süvarini arayıp durdun nurlu ufuklarda, ufkun kaybolan çizgisinde var olmayı denedin. Akıttın ilmek ilmek ördüğün gözyaşlarını karanlık çöllerimize. Vahalar oluş
turdun zifiri karanlıktaki okyanuslarımızda. Bu okyanusları sen ağlamalarınla doldurdun. Yıldızlar imrendi senin parlaklığına ve artık ay, ışığını senden almaya başladı. O gülen yüzünle ağlamayı anlattın, hüznü ve bu hüzünle sevinmeyi...

Yüreğine sağlık meyra kardeşim...Selametle kalın...
кєνѕєя.σяg.єη ƒαηαтιк üує
Kullanıcı avatarı
ezelinur
Tiryaki Üye
Tiryaki Üye

Mesajgönderen ezelinur » Sal Haz 05, 2007 2:15 pm

"Ben hiçbir ümidi olmayan divane gönül... Bu yok oluş
ların eşiğinde varlık yokluk arasında kısa ömürlü bir kelebek... Ya bir soğuk lodosla yokluğun pençesine ya da üns esintili dost iklimlerinin sımsıcak kucağında cennetlere... "

Emeğine sağlık meyra kardeşim.Güzel bir paylaşımdı.Allah razı olsun.Selam ve dua ile inşaallah....
Kullanıcı avatarı
Seriyye
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesajgönderen Seriyye » Sal Haz 05, 2007 3:09 pm

Allah razı olsun kardeşim.. emeğine sağlık... Allaha emanet olun..
кєνѕєя σяg. αвιѕι

Suskunluğum Asaletimdendir,Her Lafa Verecek Cevabım Var,
Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM Mı Diye!

“Edebiyat” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir